Järjekordne edukas võistlus

Tänavune Viljandi Paadimees üllatas sõudjaid väga muutliku ilmaga ja keerulised ilmaolud tegid võistluse põnevamaks. Mitmetes sõitudes sattusid võistlejad hätta roolimisega või läksid ümber. Poiste A klassi ühepaatidel võitis Uku Siim Timmusk kulla ja Artjom Holostõhh näitas finaalis 5. tulemust. B klassi ühestel pääses Christopher Hein finaali, kuid finaalis tekkisid raskete ilmaolude tõttu distantsi teisel poolel probleemid ja sõit jäi lõpetamata.

Tallinna Sõudeklubi sportlased said rõõmustada mitmete medalite üle. Poisid katsetasid erinevaid koosseise teiste klubide sportlastega. Uku Siim Timmusk proovis kätt paarisaeru kahesel SAK Tartu esindajaga Hannes Lehemetsaga. Teine kahene, kes istus esmakordselt ühte paati, oli koosseisus Jaan Sander Klein ja Viljandi Sõudeklubi sportlane Leo Muiste.

Poiste A klassi paarisaeru kahestel võidutsesid ka varasematel võistlustel head kiirust näidanud Karl Kristofer Orgse ja Artjom Holostõhh. Kolmandale kohale platseerusid Hannes Lehemets ja Uku Siim Timmusk. Jaan Sander Klein ja Leo Muiste jäid napi kaotusega neljandaks.

Poiste A klassi ühepaatidel võitis Uku Siim Timmusk kulla ja Artjom Holostõhh näitas finaalis 5. tulemust. B klassi ühestel pääses Christopher Hein finaali, kuid finaalis tekkisid raskete ilmaolude tõttu distantsi teisel poolel probleemid ja sõit jäi lõpetamata.

Naiste ühepaatidel näitas tublit sõitu Katariina Johanna Järvsoo, kes saavutas kolmanda koha. Kulla võitis naiste veteranide ühesel Sirli Kruusmaa ja sama paadiklassi meesveteranidel oli Kristo Kross teine.

Katariina Johanna Järvsoo – “Finaalis oli väga tugev vastutuul ja suur laine, aga see vist kujuneski minu eeliseks. Julgesin maksimumi sõita ilma, et oleksin ümber käimist kartnud. Kuna stardist sain ilusti välja, siis olin kohe alguses heas seisus. 500 m peal mõtlesin, et ei anna alla ja panen kõik välja. Nägemine, et olin teistega samal joonel andis motivatsiooni juurde. Ma olen poodiumikoha üle väga õnnelik, poleks uskunud, et nii keerulistes ilmastiku oludes suudan medali võita”.

Merilin Lindre ja Kärt Marian Mae olid naiste paarisaerulistel kahepaatidel viiendad. Kõikide tulemustega saab tutvuda finisiprotokollis, mille leiab siit.

Järgmine jõuproov toimub Tallinnas, kus Eesti meistritiitleid jagatakse sprindi distantsil ehk 250m vahemaa läbimisel. Teisel päeval toimub Harku Sõuderegatt, kus sportlased peavad läbima 1000m.