Eesti neljapaat võidutses esimesel MK etapil

Eesti neljapaat, koosseisus Jüri-Mikk Udam, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo, võidutsesid esimesel maailmakarika etapil Zagrebis, Horvaatias. Eelsõidu võiduga otse A-finaali pääsenud kvartet finišeerus suures finaalis kindlalt esimesel kohal. Finaalsõit algas põnevalt, sest esimestel meetritel liidripositsiooni hõivanud Poola neljane hoidis seda kuni poole distantsini. Mõlemad paadid liikusid nina-ninas ja sõidu kommentaatorid nimetasid seda sõitu päeva huvitaivamaks finaaliks. Kolmandal veerandil hakkas eestlaste paadinina poolakate eest ära sõitma ja nii tõusis Eesti liidriks.

Eesti neljapaat, koosseisus Jüri-Mikk Udam (Tallinna Sõudeklubi), Allar Raja (Pärnu Kalev), Tõnu Endrekson (Sõudeklubi Pärnu) ja Kaspar Taimsoo (Viljandi SK), võidutsesid esimesel maailmakarika etapil Zagrebis, Horvaatias. Eelsõidu võiduga otse A-finaali pääsenud kvartet finišeerus suures finaalis kindlalt esimesel kohal.

Finaalsõit algas põnevalt, sest esimestel meetritel liidripositsiooni hõivanud Poola neljane hoidis seda kuni poole distantsini. Mõlemad paadid liikusid nina-ninas ja sõidu kommentaatorid nimetasid seda sõitu päeva huvitaivamaks finaaliks. Kolmandal veerandil hakkas eestlaste paadinina poolakate eest ära sõitma ja nii tõusis Eesti neljapaat liidriks.

“Saime stardist hästi minema ning leidsime üsnagi kiirelt oma sõidurütmi. Esimene 1000m möödusid minu jaoks kapslis, keskendusin oma hingamisele ja lõdvestusele,” kommenteeris meie klubi sportlane Jüri-Mikk Udam sõitu.

Foto: worldrowing

“1200m peal nägin, et oleme heas kohas ja kui ole veel 700m minna tegime tugevad 20 tõmmet, millega saavutasime liidripositsiooni. Siit läks edasi juba päris punases tsoonis, kuid suutsime oma vahet kasvatada. Viimased 500 meetrit möödusid mul teadmises, et meil on tugev lõpp ning me suudame selle sõidu võita,” jätkas tallinlane.

Meie paatkonna viimased 500m olid tõesti võimsad ja konkurentidele ei antud võimalustki ette minna. Kolmandale positsioonile käis tihe konkurent sakslaste ja ameeriklaste vahel. Pronksine positsiooni jagati fotofiniši abil.

Eesti neljapaat Veikko Sinisalo juhendamisel jääb kuni Olümpia kvalifikatsioonini Zagrebisse treenima, kvalifikatsioon toimub 15.-17. mail Šveitsis.

Eesti hooaeg algab 8.-9. mail Tartus, mil algab traditsiooniline Emajõe karikavõistlus. Esimesel päeval võisteldakse 4km distantsil ja teisel päeval 2km distantsil.