Eesti meistrivõistlustelt Tallinna Sõudeklubile 4 medalit

Traditsiooniliselt Pärnus peetud Eesti noorte ja U23 meistrivõistlustelt võitsid Tallinna Sõudeklubi sportlased kaks hõbedat ja kaks pronksmedalit. Kahepäevalisel hooaja tähtsamail jõuproovil tõi esimesel võistluspäeval esimese medali klubile Liisa-Marie Lääne tüdrukute C-klassi ühepaadil. Liisa-Marie läbis 1000m distantsi ajaga 4.34,4, võidutses Sõudeklubi Pärnu esindaja Annabel Aron tulemusega 4.18,0.

Pronksi väärilise kohaga lõpetasid finaalsõidu meeste alla 23-aastaste paarisaeru kahesel Oskar Kuzmin ja Martin Kivilo, kaotades Rain Laidma-Kermo Randmäele 1,4 sekundiga ja Johann Poolakule ning Marko Laiusele 9,5 sekundit. Oskar ja Martin läbisid 2000m distantsi ajaga 7.01,6.

Veel võistlesid esimesel päeval meie klubist Daniil Ovsjannikov ja Jaan-Sander Klein kahesel poiste C-klassis saavutades 8. koha ja poiste B-klassi paarisaeru neljapaadi mehed Tom Eesmaa, Heiki-Erik Veelmaa, Kristjan Lindsalu ning Kasper Vaus, lõpetades sõidu 5. kohaga.

Pühapäeval astusid esimestena võistlustulle poolfinaalides Kristjan Lindsalu ja Kasper Vaus poiste B-klassis ja samas sõidus Rodion Kuznets ning Aleksandr Nikonenko. Finaali pääsesid Lindsalu-Vaus ja saavutasid tugevas konkurentsis 4. koha.

Poiste C-klassi ühepaatidel startis kokku 24 võistlejat, Jaan-Sander Klein näitas 8. tulemust ja Dimitri Zagorovski oli 17. Kolm poolfinaali peeti U23 meeste ühepaatide klassis, edasipääsu finaali tagas endale Oskar Kuzmin. Martin Kivilo näitas oma poolfinaalis kolmandat aega ja Egert-Georg Teesaar lõpetas samuti oma sõidu kolmandana.

Põnevale ja väga tasavägisele finaalsõidule elas kaasa terve Tallinna Sõudeklubi seltskond. Esikolmik näitas väga head minekut ja esikoha saavutas ajaga 6.57,8 Pärnu Kalev esindaja Geir Suursild, teise koha sai Sõudeklubi Pärnu sportlane Andreas Lünekund tulemusega 7.00,6 ja talle ülinapilt kaotanud meie klubi sõudja Oskar Kuzmin. Oskari aeg oli 7.00,8.

Liisa-Marie Lääne ja Irena Budanova saavutasid paarisaeru kahesel oma vanuseklassis teise koha, näidates 1km distantsil tulemust 3.50,2, võidutsesid pärnakad Aron Rohelpuu 3.41,6-ga. Tüdrukute A-klassi paarisaeru kahestel olid Kristiina Jeedas ja Jaana Kallastu kuuendad. Maarja-Liis Salumäe U-23 ühepaadiga saavutas neljanda koha ning neljapaadis võistelnud A-klassi tüdrukud Merli Saalits, Kelli Siidirätsep, Merilin Saalits ja Jaana Kallastu saavutasid samuti 4. koha.

Peale nädalast puhkust jätkatakse treeningutega ettevalmistumaks järgmiseks hooajaks, et võita rohkem medaleid.