Alfa 2017 tõi Tallinna Sõudeklubile kolm medalit

Tallinna Sõudeklubi sportlased võitsid rahvusvaheliselt sisesõudmisvõistluselt Alfa 2017 kolm medalit – kaks hõbedat ja ühe pronksi. Laupäeval Tallinna Spordihallis toimunud võistlustel kujunesid meie jaoks kõige põnevamateks neidude U17 ja noormeeste U19 vanuseklassi finaalid, kus medalite värvi otsustas vaid murdosa sekundist.

Tallinna Sõudeklubi sportlased võitsid rahvusvaheliselt sisesõudmisvõistluselt Alfa 2017 kolm medalit – kaks hõbedat ja ühe pronksi. Laupäeval Tallinna Spordihallis toimunud võistlustel kujunesid meie jaoks kõige põnevamateks neidude U17 ja noormeeste U19 vanuseklassi finaalid, kus medalite värvi otsustas vaid murdosa sekundist.

Liisa-Marie Lääne alustas neidude U17 võistlust rahulikult omas rütmis ning tõusis distantsi lõpuosas esikohakonkurentsi. Kahjuks jäi Pärnu Sõudeklubi võistleja Annabel Aron lõpujoonel siiski 0,3 sekundit Liisast ettepoole (ajad vastavalt 3.33,0 ja 3.33,3).

Tubli 4. koha sõitis selles finaalis välja meie klubi teine tulevikulootus Irena Budanova (3.38,0). Liisa-Marie sõnul jäi ta oma sõiduga üldjoontes rahule, ehkki sõidu käigus tegi ta mõned vead, mille tõttu pidi leppima 2. kohaga. “Enesetunne oli hea, jõudu oli ja jätkub ka arenemisruumi,” lausus Liisa.

Noormeeste U19 finaalis pidas Kristjan Lindsalu pingelise heitluse hõbemedali eest narvalase Mihhail Kušteiniga. Veel veidi enne finišit edestas Narva noormees Kristjanit mõne meetriga, kuid siis tegi Kristjan vahe 4-5 tõmbega tasa ja ületas lõpujoone 0,2 sekundit enne Mihhaili (vastavalt 2.59,6 ja 2.59,8).

Võitja Rain Harjus Pärnu Kalevi Sõudeklubist oli omaette klassist, finišeerides ajaga 2.56,5. Kristjan ise ütles peale finišit, et 2. koht tuli talle üllatusena, kuna ta oli kindel, et lõpetas kolmandana. Edu pandiks pidas Kristjan hästi läbi mõeldud sõitu, kus ta alustas rahulikumalt ja siis tasapisi tõusis üha ettepoole. “Ajaga olen rahul, aga väike varu jäi ilmselt sisse,” ütles Kristjan. “Tehnikaga rahul ei ole ja selle kallal on veel kõvasti vaja töötada.”

Kolmanda, pronksise medali tõi Tallinna Sõudeklubile tüdrukute U15 vanuseklassis võistelnud Merilin Lindre ajaga 3.51,9. Katrin Saar sai samas finaalis 6. koha (4.04,8). Üle 50-aastaste meeste arvestuses pälvis 4. koha Tallinna Sõudeklubi võistleja Serge Moržakov (aeg 3.13,2).

Finaalides võistles veel terve rida meie klubi sportlasi: Oskar Kuzmin oli meeste arvestuses 13. (2.57,2); Laura Kaasik-Aaslav neidude U19 vanuseklassis 13. (3.50,9); Jaan-Sander Klein noormeeste U17 klassis 8. (3.14,9); Uku Siim Timmusk noormeeste U17 klassis 14. (3.21,4); Adeele Jaanits neidude U17 klassis 15. (3.55,2); Artjom Holostõhh poiste U15 klassis 8. (3.53,1); Hannes Aduson meeste 40+ klassis 15. (3.23,3).

Klubi peatreener Aleksei Lipintsov ütles Alfa võistluste kommentaariks, et on tulemustega väga rahul. “Meie noorsportlaste jaoks on peatähtis parandada oma aegu, saavutatud kohad ei ole hetkel prioriteet,” ütles Lipintsov. “Väga loodan, et meil õnnestub minna kevadel Horvaatiasse laagrisse, et siis ka suvel vee peal näidata, kes me tegelikult oleme.”

Alfa 2017 võistluse tulemused | Vaata kordust Alfa otseülekandest