Tallinna Sõudeklubi osales suure tiimiga Alfal

Möödunud nädalavahetuse suursündmus Alfa tõi palju põnevust Tallinna Sõudeklubi sportlastele. Võistlesid nii kõige nooremad kui ka vanemad ning kõigi jaoks oli võistlus meeldejääv. Hõbemedali võitis tüdrukute B klassis Merilin Lindre tulemusega 3:34,7 ja pronksi vormistas enda nimele Uku Siim Timmusk poiste A klassis, kes lõpetas 1000m distantsi ajaga 3:03,0.

Möödunud nädalavahetuse suursündmus Alfa tõi palju põnevust Tallinna Sõudeklubi sportlastele. Võistlesid nii kõige nooremad kui ka vanemad klubi sportlased ning kõigi jaoks oli võistlus meeldejääv.

Päev algas tüdrukute B klassi eelsõitudega, kus nii Merilin Lindre (3:46,5) kui ka Kärt Marian Mae (3:51,4) tagasid endale pääsu finaali. Finaalis juhtis sõitu pikalt Merilin Lindre, kuid lõpumeetritel langes teisele kohale ajaga 3:34,7, mis tähendas kaotust vaid kahe sajandikuga leedulannale. Kärt Marian Mae platseerus 15. kohale ajaga 3:55,7.

Poiste B klassi eelsõitudest võtsid osa Karl Kristofer Orgse (3:17,0), Christopher Hein (3:24,8), Artjom Holostõhh (3:27,8), Georg Aleksander Pedoson (3:29,7), Lennart Rakitin (3:37,1) ja Mikk Võsu (4:14,9), kuid tihedas konkurentsis pääses finaali vaid Karl Kristofer Orgse, kus ta saavutas 8. koha ajaga 3:16,6.

Tüdrukute A klassi eelsõidus sõitsid Liisa-Marie Lääne (3:37,0), Liis Rebane (3:55,1) ja Adeele Jaanits (3:55,8), finaali võitles end vaid Liisa-Marie Lääne. Finaalis pikalt teisel kohal sõitnud Liisa-Marie Lääne pidi lõpuheitluses alla vanduma võistluskaaslastele ning vaid kahe sajandikuga kaotas leedulannale medalikoha ajaga 3:24,8 ning jäi neljandaks.

Poiste A klassi eelsõitudes oli konkurents kõige tugevam, sest kokku startis nimetatud võistlusklassis 62 sportlast. Finaali pääsu nimel võistlesid Uku Siim Timmusk (3:07,9), Jaan Sander Klein (3:09,2), Daniil Ovsjannikov (3:20,8), Markus Tali (3:34,7), Artemi Kurski (3:41,0) ja Karl-Erik Alalooga (3:55,0). Finaali pääsesid Uku Siim Timmusk ja Jaan Sander Klein, finaal lõpetati vastavalt kolmanda ja neljanda kohaga aegadega 3:03,0 ja 3:04,0.

Meeste eelsõitudes näitas Cristofer Hillep tulemust 3:03,0, Jüri-Mikk Udam 2:57,2 ning Kristjan Lindsalu 2:59,5. Koha finaalsõidus tagasid endale Udam ja Lindsalu. Õhtune finaal lõpetas Udam kuuenda kohaga ajaga 2:52,4 ja Lindsalu tulemuseks jäi kuueteistkümnes koht ajaga 3:02,5.

Lucia Lass, tüdrukute C klassis, saavutas kaheksanda koha ajaga 4:56,4. Poiste C klassi finaalis saavutas ka Karl Rudolf Kunnas kaheksanda koha ajaga 3:54,6 ja Anton Nikulin 11. koha ajaga 4:55,9.

Naiste kergekaalu finaalis platseerus Merilin Saalits seitsmendaks ajaga 4:14,4. Naiste klassis tuli Katariina Johanna Järvsoo kümnendaks ajaga 3:35,9 ning Laura Kaasik-Aaslav 16. ajaga 3:46,1.