Pikamaa MV-lt Tallinnasse 5 medalit

Sisesõudehooaja avas Eesti meistrivõistlused pikamaadistantsil, mis toimus 26.11.2022 Väike-Maarjas. Võistlusdistants oli 6000m, C-klassil ja parasõudjatel 3000m. Võistlustel osales ligi 130 võistlejat, kelle seas näitasid häid tulemusi ka Tallinna Sõudeklubi sportlased. Järgmine sisesõudesarja etapp on Pärnumaa MV, mis toimub 17. detsembril Pärnus.

Hõbemedali saavutas meie klubi sportlane Meribel Pau, kes tüdrukute C-klassis läbis 3000m ajaga 12:40,1. Esikoha võitis Viljandi SK liige Meribel Tamla ajaga 12:18,7 ning kolmandaks tuli Pärnu SK esindaja Pauliina Mäehunt ajaga 12:46,6.

Poiste A-klassis võitis 2. koha meie klubi sportlane Jaan Tammeraid ajaga 21:17,4. Esikoht läks Pärnu SK sportlasele Werner Jõgevale (20;56,6) ning kolmandaks tuli TÜ ASK liige Aleksander Jalakas (21:17,8).

Pronksmedali võitis U23 naiste seas võistelnud meie klubi liige Liisa-Marie Lääne ajaga 23:59,6. Esikoha võitis viljandlane Doris Meinbek (22:47,8) ning teiseks tuli SAK Tartu sportlane Rachel Kõllo ajaga 23.27,9.

Naiste kergekaalus võistelnud Mirjam Mõttus sai kaela kuldmedali läbides 6000m ajaga 25:54,9.

Meeste klassis võistles meie klubi liige Kristjan Lindsalu, kes ajaga 20:38,5 sai tulemuseks viienda koha. Kuldmedali võitis Pärnu Kalev sportlane Johann Poolak ajaga 19:27,0.

U23 meeste klassis saavutas 5. koha meie klubi sportlane Uku Siim Timmusk ajaga 20:27,0. Selle sõidu võitis ülekaalukalt TÜ ASK liige Kaarel Kiiver ajaga 19:11,1.

Meeste kergekaalus võistlesid meie klubi liikmed Artjom Holostsõhh (21:18,6,7), Karl Kristofer Orgse (21:46,7) ja Romet Heinalo (23:34,8) saavutades vastavalt kohad 4, 5, ja 6. Esikoha võitis tartlane Elar Loot ajaga 20:15,4.

Meeste 40+ veteranide klassis kuldse sõidu tegi Priit Tammeraid tulemusega 20:26,5.

Kas teadsid, et jalgpallur läbib ühe jalgpallimängu (90min) jooksul keskmiselt kaks korda sama pika maa (12km), kui sõudjad pikamaa EMV-l.

Järgmine sisesõudesarja etapp on Pärnumaa MV, mis toimub 17. detsembril Pärnus.