Mattias Naan käis filmi jaoks sõudmistrennis

Seiklusliku perefilmi “Tähtsad Ninad” üheks võttekohaks oli Emajõgi Tartus, kus filmiti loo kulminatsiooni. Kokku 70 inimest, 3 kaamerat ja 7 alust, millega veepeal olla. Tuli välja, et vee peal filmimine ei olegi nii lihtne. Tehniliselt keerukal päeval sai särada üks peategelastest, Mattias Naan, kes kehastab filmis töö kaotanud sõudetreenerit. Nimelt pidi Mattias Naan minema veepeale ühese paadiga. Film jõuab kinodesse juba järgmisel sügisel ning siis näeb kuidas kõik välja kukkus.

Seiklusliku perefilmi “Tähtsad Ninad” üheks võttekohaks oli Emajõgi Tartus, kus filmiti loo kulminatsiooni. Kokku 70 inimest, 3 kaamerat ja 7 alust, millega veepeal olla. Tuli välja, et vee peal filmimine ei olegi nii lihtne.

Pilt: Tähtsad Ninad

Tehniliselt keerukal päeval sai särada üks peategelastest, Mattias Naan, kes kehastab filmis töö kaotanud sõudetreenerit. Nimelt pidi Mattias Naan minema veepeale ühese paadiga. “Puhtalt filmi pärast käisin trennis, et saaks puusalt teistele öelda, et noh, filmi jaoks oli vaja ja oskan nüüd sõuda.” Seitse korda Harku Sõudebaasis trennis käinud Naan oli väga rahul oma treeneri Aleksei Lipintsoviga. “Aleksei õpetas mind nii, et ümber ei kukkunud,” ütles Mattias Naan väga uhkelt.

Pilt: Tähtsad Ninad

Õnneks on siiski olemas ka dublandid, kes aitavad filmi osatäitjaid rasekamate ülesannetega ning seitsmest trennist Mattias Naanile piisas. Samuti võtab filmist osa Mait Malmsten, kes oli just pool tundi vees vedelenud. “Vesi on okei.” Temagi arvab, et kuulub sinna koolkonda, kus dublante pooldatakse. Kõige suurema aluse kaptenil, Olaf Suuderil, oli hea meel olla ka kaadri taga ja teha midagi muud peale saate juhtimise. “Nagu filmivõtetel ikka, see on üks kannatuse proov.”

Pilt: Tähtsad Ninad

Film jõuab kinodesse juba järgmisel sügisel ning siis näeb kuidas kõik välja kukkus.

Tähtsad Ninad Facebooki leht (teised pildid ja videod filmivõtetelt)