Karl Kristofer Orgse ja Uku Siim Timmusk Üliõpilaste Euroopa meistrid!

8.09 – 10.09 toimusid Poolas, Bydgoszcz’i linnas, Üliõpilaste Euroopa meistrivõistlused sõudmises (EUSA). Millest võttis osa ka Tartu Ülikooli kaheksapaat, kus lisaks Uku Siim Timmuskile ja Karl Kristofer Orgsele olid veel: Mark Theodor Jalakas, Margus Kodasma, Martin Rahuoja, Rasmus Tensing, Markus Uibo ja tüüris Maria Siiman.

Kaheksapaate oli starti tulnud 12, et võtta mõõtu ühe kilomeetrilisel distantsil. Oma eelsõidu võitis Tartu Ülikool kindlalt ajaga 2:57,03, tagades sellega endale koha A-finaalis. Finaalis käis, aga heitlus kulla nimel kuni viimase tõmbeni, seekord jäi maksma Tartu Ülikooli viimane tõmme ja võideti sõit ajaga 2:50,18, teise koha saavutas Kazimierz Wielki University (Poola) 2:50,24 ja kolmas oli University of Lyon (Prantsusmaa) 2:52,10, kõik finaalis sõitnud paadid lõpetasid sõidu seitsme sekundi sees.

Kas sa teadsid, et kaheksapaadi roolija minimaalne kehakaal peab olema 55kg. Paadi tüürija sugu osas piiranguid ei ole. Nii saavad meeste kaheksapaatides olla tüüris naine.

“Eelsõiduga meil vedas, et saime kergema sõidu, sest teises sõidus oleksime ajaliselt teised olnud. Meie koostöö polnud veel nii hea, aga saime tänu otse finaali pääsemisele vaba päeva, kus tegime head trennid ja saime koostöö pingeliseks finaaliks klappima. Lõppkokkuvõtteks super tulemus, millega oma tänavust võistlushooaeg lõpetada ja alustada ettevalmistust perioodi,” ütles Karl Kristofer Orgse.

Võistlustel esinadas Tartu Ülikooli veel naiste ühepaadil Rachel Kõllo, kes tuli 17 võistleja seast 9. kohale.