Jüri-Mikk Udami päev olümpial

Eesti olümpianeljase liige Jüri-Mikk Udam räägib ühest päevast Tokyos – “Tänane päev ehk pühapäev (18.07) oli selle poolest eriline, et saime esimest korda võistluspaigas vee peale minna. Üle kahe kuu saime jälle oma vanas heas paadis istuda, see ju saadeti peale kvalifikatsiooni (17.05) Jaapanisse ning sõitsime vahepealse aja leedukatelt laenatud paadiga. Väga mõnus oli oma paadis istuda, meie paat tundub jooksvat vabamalt”.

Eesti olümpianeljase liige Jüri-Mikk Udam räägib ühest päevast Tokyos – “Tänane päev ehk pühapäev (18.07) oli selle poolest eriline, et saime esimest korda võistluspaigas vee peale minna. Üle kahe kuu saime jälle oma vanas heas paadis istuda, see ju saadeti peale kvalifikatsiooni (17.05) Jaapanisse ning sõitsime vahepealse aja leedukatelt laenatud paadiga.

Väga mõnus oli oma paadis istuda, meie paat tundub jooksvat vabamalt. Kuid tuuleolud on kanalil huvitavad, sest sõudestaadion on avatud mere pealt tulevatele küljetuultele. Põhimõtteliselt võib ette kujutada, et sõuad piki rannikut näiteks Stroomi või Pärnu rannas. Eks ole näha, mida tuul võistluste ajal teha otsustab, siis ole näha, kes paremini hakkama saab.

Tänased trennid olid head ja saime tuulega päris hästi hakkama. Trennivälise aja oleme veetnud olümpiakülas, sest õigupoolest siit välja ei saagi. Samas pole hullu, sest melu on siin võimas ja mängude korraldamisega on ilmselgelt palju vaeva nähtud. Elame eestlastega ühel kõrgemal korrusel ilusa vaatega mingile Tokyo linnaosale.

Jaapanikeelne sõnavara täieneb silp silbi haaval ja megasööklas on näha järjest rohkem rahvast. See tähendab, et mängude algus läheneb. Vaba aega saab sisustada vabaajakeskuses pinksi, noolemängu, PS5 või pentangi mängides, nii et igav ei hakka”.

Tokyo 2020 olümpiamängudel alustab Eesti neljapaat võistlemist:
23. juuli kl 5.30 neljapaadi eelsõit
25. juuli kl 4.40 neljapaadi vahesõit
27. juuli kl 3.34 neljapaadi B- ja A-finaal