Jüri-Mikk Udam – Iga noorsportlase eeskuju

„On vaja töökust ja tahtmist, ning on vaja usku. Nii usku iseendasse kui ka usku millessegi suuremasse: oma tegemisse, oma rahvasse ja oma Jumalasse. Sellise uskumise ja tahtmisega lendame me tähtede poole”. Täpselt niiviisi kõneles Tallinna sõudeklubi liige Tallinna Reaalkooli 95.aastapäeva aktusel.

„On vaja töökust ja tahtmist, ning on vaja usku. Nii usku iseendasse kui ka usku millessegi suuremasse: oma tegemisse, oma rahvasse ja oma Jumalasse. Sellise uskumise ja tahtmisega lendame me tähtede poole”. Täpselt niiviisi kõneles Tallinna sõudeklubi liige Tallinna Reaalkooli 95. aastapäeva aktusel.

See noormees aga lendabki just nimelt tähtede poole. Kui enamik Eesti abituriente seisab keskkooli lõpetades valiku ees, kas Tallinna või Tartu Ülikool, siis Udamil olid laual Cambridge, Harvard ja Yale. Mitte just kõige kehvem valik. Mullu augustis pühkiski ta Eestimaa tolmu jalgelt ja lendas USAsse, Harvardi ülikooli, kus peale inseneriõpingute keskendub noormees põhjalikult ka spordile. Tänu heale kehalisele vormile pääses ta kooli esimese aasta tudengite esinduskaheksapaati, mille treeningutel ei anta armu kellelegi. Koormus kasvas senisega võrreldes kohe kahekordseks. Nüüd harjutab Udam kaks korda päevas.

Kui lugeja pole veel kursis Udami saavutustega, siis kirkamad neist on siin:
2012. Aastal võitsid nad paarisaerulises kahepaadis koos Geir Suursillaga Euroopa noorte meistrivõistlused. Samal aastal pääsesid nad paljudele üllatuseks Londoni olümpiale, kus said paarisaerulisel kahepaadil 13. koha. Lisaks on ta olnud Eesti meister ning Baltimaade meister erinevates paadikoosseisudes.

Jõuludel tuli Jüri-Mikk paariks nädalaks kodumaa õhku hingama ja vanematele külla ning muidugi ka oma koduklubisse endistele treeningukaaslastele uutest kogemustest ja ookeanitagustest õpingutest rääkima.

Soovime Jüri-Mikule palju edu, häid saavutusi ja jõudu, et vastu pidada ning pürgida jätkuvalt oma unistuste suunas.