Inglismaa virtuaalsetelt sisesõudmise meistrivõistlustelt Liisa-Marie Läänele kaks hõbedat

11. septembril toimusid Inglismaa Virtuaalsed Sisesõudmise Meistrivõistlused (BIRC), kust võttis osa Tallinna Sõudeklubi sõudja Liisa-Marie Lääne ja võitis kaks hõbemedalit. Kokku oli osalejaid 31 eri riigist.
See on selline võistlus, kuhu oodatakse osalema kõiki sõudmishuvilisi: nii algajaid kui ka juba vanu olijaid. Võistlusdistantsid on 2000m, 500m, 100m, 4min, 1min ja 30min.

Lisaks Täiskasvanute Eesti Meistrivõistlustele toimusid 11. septembril ka Inglismaa Virtuaalsed Sisesõudmise Meistrivõistlused, kust võttis osa Tallinna Sõudeklubi sõudja Liisa-Marie Lääne ja võitis kaks hõbemedalit. Kokku oli osalejaid 31 eri riigist.

See on selline võistlus, kuhu oodatakse osalema kõiki sõudmishuvilisi: nii algajaid kui ka juba vanu olijaid. Võistlusdistantsid on 2000m, 500m, 100m, 4min, 1min ja 30min.

video

Liisa-Marie Läänele saadeti Inglismaalt kutse osalemaks meistrivõistlustel. Kui stardimaksud olid makstud, saadeti võistlejatele stardiajad. Väga tähtis oli meeles pidada, et Inglismaa on Eesti ajast 2 tundi maas.

Kuna võistlus oli virtuaalne ja toimus läbi Regatta Time-Team süsteemi, siis sai võistlussõidud teha mugavalt kodus. Lääne võttis osa kahest sõidust: naiste 100m ehk supersprindist ja naiste U23 500m. Kusjuures supersprinti katsetati sel aastal esimest korda ning võistlejaid oli üle 40.

Kas sa teadsid kes asutasid Tallinna Sõudeklubi?
Tallinna Sõudeklubi asutamisidee tekkis 1994. aasta jaanuaris. Ettevõtmise algatajateks olid Toivo Zoova, Mihkel Klementsov ja Marian Vahuri.

Konkurents oli väga tihe, kuna võistlejaid oli üle kogu maailma. Liisa-Marie Lääne ise mõtles enne starti, et esi 20ne seas oleks täitsa super tulemus. Lõpuks sõitis Lääne välja kaks teist kohta. “Medalite kohta pole informatsiooni antud veel, kuid arvatavasti saadetakse need postiga kohale,” arvab Liisa-Marie.

Järgmine võistlus on Emajõe Maraton, mis toimub Tartus 18. septembril.

Klubi toetajad: Ehitaja Sass, Ooker Reklaam, iBet, Saue Vald, A. Partsi Insineribüroo, Luhakon.