Klubi sportlased osalesid Armada Cupil

27. oktoobril, toimus Šveitsis Bernis Armada Cup, kus esmakordselt võttis Tallinna Sõudeklubist osa nii palju sportlasi, kellel kõigil oli ka esimene osalemine sellisel võistlusel — treener Aleksei Lipintsov ning sportlased Liisa-Marie Lääne ja Kristjan Lindsalu. Võistlus toimus Wohlensee jõel ning tegemist oli ühisstardiga. Distants, mis tuli läbida, oli 9 km pikk. 9-kilomeetrine distants on parajalt pikk ning konkurents oli tugev, kommenteeris klubi treener Aleksei Lipintsov.

27. oktoobril, toimus Šveitsis Bernis Armada Cup, kus esmakordselt võttis Tallinna Sõudeklubist osa nii palju sportlasi, kellel kõigil oli ka esimene osalemine sellisel võistlusel — treener Aleksei Lipintsov ning sportlased Liisa-Marie Lääne ja Kristjan Lindsalu. Võistlus toimus Wohlensee jõel 9-kilomeetrisel lõigul ning tegemist oli ühisstardiga, kus kõik võistlesid ühepaatidel.

9-kilomeetrine distants on parajalt pikk ning konkurents oli tugev, kommenteeris klubi treener Aleksei Lipintsov. Kohal olid vennad Sinkovicid, Paul O’Donovan, Saulius Ritter, Michael Schmid, Nico Stahlberg, meie Allar Raja ning naistest olid tuntumad nimed Mirka Topinkova Knapkova ja leedukas Milda Valciukaite. Startijaid oli üle 250 ning lõppkokkuvõttes oli klubi esindajate jaoks võistlus edukas. Tallinna Sõudeklubi sportlastele oli sellel võistlusel osalemine esmakordne ning seetõttu paigutati nad tagumistesse stardigruppidesse. Parimal stardipositsioonil oli Kristjan Lindsalu, kes startis kolmandast koridorist, neljandast startis Liisa-Marie Lääne ning viiendast treener Aleksei Lipintsov.

Kristjan Lindsalu saavutas klubist üldarvestuses kõrgeima koha, 68. koht ajaga 40:49,69 ning oma vanuseklassis 9. koht. Järgmisena klubist tuli 79. treener Aleksei Lipintsov, kes oma kategoorias saavutas ajaga 41:25,08 5. koha. Liisa-Marie Lääne lõpetas üldarvestuses 141. ajaga 44:51,57 ning oma vanuseklassis 4. koht.

Treener Aleksei Lipintsov rääkis, et temal päris ladusalt võidusõit ei läinud. Kohe distantsi alguses paaril korral oli ohtlik olukord, kui peaaegu sõitsin kaasvõistlejatega kokku. Kurvides valisin suurema trajektoori, kuna see tundus õigem valik. Samuti oli ohtlik ja väga ebasoodne olukord viimase silla juures, mis asub umbes 500-600 m enne finisit, kui üks noorem sõudja ei tahtnud mind mööda lasta ja lükkas mu madalikule. Õnneks ma kinni ei jäänud, aga kiirus langes peaaegu 7 km/h peale. Nüüd oleme palju targemad, aga kas õnnestub tulevikus selle tarkusega midagi peale hakkata, näitab ainult aeg.

Klubi sportlane Liisa-Marie Lääne kommenteeris, et Armada Cup oli suurepärane kogemus edasiste eesmärkide saavutamiseks, kus sain kogemuse ka ühisstardis. Rasked võistlusolud ei murdnud minu võistlustahet, kuid kripeldama jäi saavutamata jäänud kolmas koht. Huvitava lisakogemuse andis ka punkris ööbimine.

Kristjan Lindsalu rääkis, et väga hea vaheldus oli. Tore oli uues keskkonnas trenni teha ja võistelda, ning see andis edasisteks treeninguteks motivatsiooni juurde. Väga meeldis võistluspaik, kus sai mööda peegelsiledat vett sõita ja imetleda ümbritsevate mägede külgi katvaid oranže vahtrapuid. Võistlus ise oli nagu merelahing: ees sõitvad paadid tekitasid suuri laineid tagant tulijatele ja palju oli ka kokkupõrkeid. Minul sõiduga nii väga ei vedanud, kui kolmel korral sõitsin madalikule kinni, kuid kõige parem oli pärast kõigiga muljetada võistluse käigust. Huvitav oli Teise Maailmasõja aegses punkris ööbida.

Klubi treener lisas veel, et üldmulje oli väga positiivne ning teistsuguse formaadiga sõudevõistlused on üldse väga meeldivad, ja oli väga kasulik vaheldus hooaja lõpus. Enne starti minekut pidi uurima, kuidas oleks kõige mõistlikum võistelda, kuna jõgi oli käänuline ja mitmes kohas vetikatest kinni kasvanud. Keerulisemaks tegid võistlemise ka distantsil olevad kaks silda ning elektriliinide post. Aleksei kiitis võistluse korraldust, mis oli väga kõrgel tasemel ning nentis tõsiasja, et Armada Cup toimus sellises formaadis viimast korda, kuid loodab, et kohalik sõudeklubi leiab võimaluse traditsiooni jätkata.