Supper töö Tallinna sportlaste poolt

Augusti teisel nädalavahetusel toimusid noorte Eesti meistrivõistlused Viljandis, kus võtsid mõõtu vanuseklassidesse U15-U23 jäävad noorsportlased. Tallinna sõudeklubi esindas kaheksateist sportlast ja treenerid.

Esimesena astus finaalsõitudes võistlustulle Eliis Christal Hein, kes hommikuses eelsõidus võttis endale finaali koha ajaga 9:37,2. Finaalis parandas Eliis tunduvalt oma eelsõidu aega ja finišeeris tulemusega 8:53,5, mis on üle poole minuti kiirem, kui ta eelsõidu aeg. Eliis saavutas võistlusklassis TA1x kolmanda koha ja avas sellega Tallinna sõudeklubi medaliarvestuse.

TB2x klassis olid klubi esindamas Meribel Pau ja Arina Holostõhh, kes saavutasid ajaga 7:58,8 teise koha. Esikoht edestas neid vaid viie sekundiga.

Meestest startisid finaalis esimesena U23M2x paatkonnad. Tallinna sõudeklubi esindas lausa kaks paatkonda, kes pakkusid üksteisele tugevat konkurentsi. Võitjatena tulid sellest sõidust välja TAL1 all sõudnud Artjom Holostõhh ja Christopher Hein ajaga 6:33,0. Neist kaugele maha ei jäänud ka TAL2 koosseisus Karl Kristofer Orgse ja Uku Siim Timmusk. Ajaga 6:41,3 võttis paatkond endale teise koha ja Tallinnale kaksikvõidu.

PA1x klassis esindas Tallinna sõudeklubi Andrus Leppikult, kes saavutas ajaga 8:13,5 neljanda koha.

Teisel päeval olid esimesena finaalis võitlustules TB1x paadid. Sõudeklubi esindasid finaalis Meribel Pau ja Arina Holostõhh, kes mõlemad võitsid oma hommikused eelsõidud. Tihedas finaalsõidus tegi parima sõidu Arina Holostõhh, kes ajaga 8:26,1 võitis kindla esikoha. Meribel pidi seekord leppima ajaga 8:47,4 ja kolmanda kohaga.

Päeva tipphetkeks oli U23M1x paatide finaal, kus eelsõitudest oli edasi pääsenud lausa neli Tallinna sõudeklubi sportlast: Karl Kristofer Orgse, Christopher Hein, Artjom Holostõhh ja Uku Siim Timmusk. Pingelist sõitu pakkunud meestest finišeeris esimesena Uku Siim Timmusk ajaga 7:06,0, millega ta edestas lähimat konkurenti üle kümne sekundiga. Teisena ületas finišijoone Artjom Holostõhh ajaga 7:16,7 ja kolmandana jõudis finišisse Christopher Hein ajaga 7:19,9 ning võttis sellega Tallinnale kolmikvõidu. Karl Kristofer Orgset finišeeris ajaga 7:24,2 ja jäi viiendaks. Neljandast kohast lahutas teda vaid 0,1 sekundit.

Kokku teenis Tallinna sõudeklubi kolm kuld-, kolm hõbe- ja kolm pronksmedalit.