Väikesed paadid sügisesel Emajõel

Oktoobri teisel nädalavahetusel 12 – 13.10.2024 toimus selle aasta Euroopa kultuuripealinnas Tartus väikeste paatide regatt. Tallinna Sõudeklubi sõitis esindama 13 sportlast, kes võistlesid neljas erinevas võistlusklassis, milleks olid M1x, PA1x, N1x ja TA1x. Samuti tuli sportlastel läbida kaks võitlusdistantsi, esimesel päeval läbiti 4km ja teisel 2km. Võitjad selgusid kahe päeva koondaja alusel.

Meie sportlastest tegi parima sõidu Uku Siim Timmusk, kes lõpetas 4km ajaga 14:18.3 ja jäi sellega esimesel päeval kolmandat kohta hoidma. Teisel päeval, kui distantsiks oli 2km, läks Ukul sõudmine teistest paremini ja ta sõitis 2km-l välja päeva parima aja, milleks oli 06:53.7. Kokkuvõttes saavutas Uku teise koha koondajaga 21:12.0.

Tallinna Sõudeklubi arvestuses paremuselt teine oli Nikita Žoglo, kes sai koondajaga 22:10.8 kaheksanda koha. Talle järgnes kohe Karl Kristofer Orgse koondajaga 22:11.4. PA1x klassis oli tublim Eldar Jevgrafov, kes saavutas 25. koha koondajaga 24:33.5. Naiste klassis esindasid Tallinna sõudeklubi Tuuli Neidi Saks, kes saavutas seitsmenda koha koondajaga 24:33.5 ja Linda Margus, kes oli seitsmes koondajaga 24:33.5.

Tüdrukute parim oli viienda koha saavutanud Arina Holostõhh, kelle ajaks oli 24:33.5. Järgmisel nädalavahetusel 19.10.2024 toimub Emajõel välisõudehooaja lõppu tähistav kaheksapaatide sügisregatt, kus on esindatud ka Tallinna Sõudeklubi nii meeste kui ka naiste klassis.